THE FACT ABOUT ALMANCA SAYıLAR THAT NO ONE IS SUGGESTING

The Fact About almanca sayılar That No One Is Suggesting

The Fact About almanca sayılar That No One Is Suggesting

Blog Article

Almanca’da karşınızdaki kişinin halini hatırını sorarken ‘ Wie geht es … ‘ soru kalıbı kullanılır. Cevap verirken ise ‘ Es geht mir … ‘ kalıbı kullanılır.

Sitemizde Almanca sayılar konusunun mp3 formatında anlatımı ve seslendirmesi de mevcuttur. Dilerseniz sitede arama yaparak mp3 formatında sesli almanca derslerimize de ulaşabilirsiniz.

Belki de ilk etapta 3 basamaklı sayılara ihtiyaçlarının çok olmayacağını düşünerek Almanca 3 basamaklı sayılar onların ilgisini çekmiyor. Tabi bu durum kişiden kişiye değişebilir. Ama unutmamak gerekir ki Almanca sayılar konusunun içerisinde 3 basamaklı sayılarda vardır.

Any cookies That won't be specifically essential for the web site to operate and it is used particularly to collect person own information via analytics, adverts, other embedded contents are termed as non-vital cookies.

Günlük hayatta her zaman her yerde kullanılacak ve karşımıza çıkacak olan Almanca sayılar konusu çAlright iyi öğrenilmeli, sayıların nasıl teşkil edildiği iyice bellenmeli ve Almanca sayılar güzelce ezberlenerek bolca tekrar yapılmalıdır.

Almanca yazıldığı gibi okunmamaktadır. Bazı harfler yan yana geldiğinde farklı okunur. ‘sch’ harfleri yan yana geldiğinde ‘ş’ olarak okunur.

Bir de ninety one sayısına bakalım. İlk olarak bir anlamına gelen Almanca ein kelimesi gelir. Araya ve anlamına gelen und kelimesi gelir. Son olarak da ninety sayısının Almanca karşılığı olan neunzig gelir. Kural devamındaki sayılarda da bu şekilde ilerler.

Bazı kişilerin kafası tamda 3 basamaklı sayılarda oldukça fazla karışmaktadır. Sayıların basamaklarının artmasından mıdır bilinmez kişiler 2 basamaklı sayılara göre 3 basamaklı sayıların daha zor öğrenileceğini düşünüyorlar.

Yirmiden sonraki sayılarda iki basamak arasına “ve – und” kelimesi eklenir. Önce birler basamağı sonra onlar basamağı okunur.

Halit Özalp diyor 7 sene önce Okunuşların bazıları yanlıs almanca bir kelimenin sonunda r varsa r diye okunmaz. mesela vier fiya diye okunur

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve Website adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Ancak bu kurslarda eğitim veren hocaların Alman olmasına dikkat etmenizde tercih var. Ayrıca herhangi bir kursa başlamadan önce ilgili kurstan 1 hafta ya da en azında 1-two ders ücretsiz derslere giriş hakkı talep etmeniz sizin gözlem yapmanız açısından yararlı olacaktır.

a hundred’den sonra 1000’e kadar hepsinde kurallar aynıdır. Okunuşları da aslında bitişik yazılmaktadır. Ancak kolay şekilde okunsun diye ayrı olarak yazdım. Almancada Türkçe'dekinin aksine ilk olarak birler basamağı almanca sayılar yazılır.

Almanca’da one milyon eine Million olarak okunur. Million kelimesinin önüne istediğimiz sayıyı koyarak istediğimiz milyonlu sayıları almancada elde etmiş oluruz.

Report this page